Izvor: B92, 30.Okt.2009, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osnat Lubrani novi šef UNDP-a

Priština -- Osnat Lubrani preuzela je funkciju koordinatora agencija UN na Kosovu i stalnog predstavnika UNDP na Kosovu, saopšteno je iz UNDP-a u Prištini.

Ona je zamenila dosadašnjeg šefa te organizacije Froda Mauringa. Pre imenovanja na tu funkciju Lubranijeva je bila direktorka Fonda UN za žene u kancelariji u Briselu, zadužena za politiku, angažovanje osoblja i odnose sa medijima, saradnju sa institucijama Evropske unije i zemljama članicama EU.

Od 2001. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine sedam godina je radila kao regionalna direktorka UNIFEM-a za centralnu i istočnu Evropu, nadgledajući programe za unapređenje i jačanje prava žena u zemljama tranzicije i nakon sukoba.

Lubranijeva je radila i u Skoplju u vreme krize u Makedoniji. Bila je konsultant u Ruandi i Demokratskoj Republici Kongo u oblasti ljudskih prava i sloboda.

Osnat Lubrani je rođena u Jerusalimu i ima dvojno, američko i izraelsko državljanstvo.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.