Izvor: Blic, 24.Okt.2024, 19:59

Opština Loznica neće raspravljati o prostornom planu područja "Jadar" ni sutra, ni bilo kada. Evo i zašto

Ako je fokus prošlonedeljnih protesta ekoloških udruženja u Loznici bio usmeren na sprečavanje odbornika ove lokalne samouprave da usvoje Prostorni plan područja posebne namene “Jadar” (PPPPN), njihovo okupljanje je bilo uzaludno - jer se ovaj dokument se neće naći ni na sednici zakazanoj za sutra (petak, 25. oktobar), a ni na nekoj narednoj. Razlog za to je činjenica što je Ustavni sud Srbije 11. jula ove godine odlučio da Uredba o prestanku važenja Uredbe o utvrđivanju Prostornog plana područja posebne namene za realizaciju projekta eksploatacije i prerade minerala jadarita “Jadar” nije u saglasnosti sa Ustavom i zakonom.

Nastavak na Blic...






Povezane vesti

Marijana Petković: Danas nema tačke o prostornom planu Loznice, naše je da pratimo i da budemo ovde

Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Okt.2024, 13:48

Marijana Petković iz Udruženja "Ne damo Jadar", komentarišući današnju sednicu Skupštine Grada Loznice, kazala je za N1 da prostorni plan grada nije na dnevnom redu današnje sednice, ali da dopunom dnevnog reda može da se nađe na nekoj od narednih sednica.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.