Izvor: Blic, 16.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opačić me nije obezbeđivao
Opačić me nije obezbeđivao
NOVI SAD - Informacije koje se objavljuju o navodnom privođenju i hapšenju Vojislava Koštunice su čista špekulacija i to nikada nije bilo predmet ozbiljnih razgovora tamo gde ja učestvujem - izjavio je za 'Blic' Miodrag Isakov, potpredsednik Vlade Srbije, i dodao da ne zna odakle Nenadu Čanku informacija da se Koštunica '57 puta sastajao sa bivšim načelnikom RDB Srbije Radetom Markovićem'.
Odgovarajući na Čankove tvrdnje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da je Nenad Opačić sa svojom ekipom obezbeđivao mitinge, pored ostalog i Reformista Vojvodine, Isakov je kazao:
- Opačić mene nikada nije obezbeđivao, niti mitinge Reformista Vojvodine. Na jednom od mitinga na Trgu slobode u Novom Sadu, održanom u jesen 1999. godine, Nenad Čanak je sa tribine zatražio da Nenad Opačić bude pušten iz zatvora, a nakon toga posle par sati Opačić se pojavio na tribini i tada sam ga po prvi put upoznao - kaže Isakov i dodaje da mu nije poznato kako je i kada Čanak upoznao Opačića. Potpredsednik Republičke vlade posebno je upozorio da je vanredno stanje uvedeno zbog obračuna sa organizovanim kriminalom, a ne zbog obračuna sa političkim neistomišljenicima. S. K.

















