Izvor: Blic, 10.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Omerović: Nikolićeva izjava zaprepastila i uplašila građane
Poslanik Sandžačke demokratske partije Meho Omerović ocenio je sinoć da izjava Tomislava Nikolića "da je rešenje krize u uvođenju vanrednog stanja, ne samo zaprepastila građane, nego da ih i plaši".
"To ne bi trebalo da govori ni jedan predstavnik u Skupštini Srbije, a pogotovo ne njen predsednik", rekao je Omerović agenciji Beta.
On je dodao da od predstavnika stranke koja je vodila "politiku rata, mržnje, zločina, bede i izolacije nije moglo ništa drugo ni da se očekuje".
Prema Omerovićevoj oceni, Nikolićeva izjava je poruka da je skupštinska većina napravila ne samo pogrešnu, nego i opasnu odluku birajući ga za predsednika Skupštine.



