Oko zvanica bedem 4.000 policajaca

Izvor: Večernje novosti, 24.Jun.2017, 08:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oko zvanica bedem 4.000 policajaca

Ceremonija na Novom Beogradu protekla uz pojačane mere bezbednosti, i snajperiste na krovovima okolnih zgrada. U obližnjim hotelima svaki automobil testiran na eksploziv PALATA "Srbija" i okolne ulice u petak su bile pod opsadom snaga bezbednosti četiri sata pre prijema u čast stupanja na dužnost predsednika Aleksandra Vučića. Kako "Novosti" saznaju, u obezbeđenju ceremonije učestvovalo je oko 4.000 pripadnika MUP i BIA. Radio veze stotine policajaca, vatrogasaca, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << pripadnika MUP u civilu "šuštale" su na svakom ćošku, a sa krovova okolnih zgrada zvanice je nadziralo budno oko snajperista. Policajci su napravili "obruč" oko monumentalnog zdanja. A na potezu od "Kombank arene" do Palate, na svakih stotinu metara bile su raspoređene patrole. Koliko je MUP ozbiljno pristupio poslu svedoči i to da su u autobusu proveravali čak i ekipe akreditovanih novinara. Ceo prostor oko Palate bio je opasan metalnim ogradicama, a na nekim mestima je bila postavljena i policijska traka. Svi prilazi ka njoj iz Bulevara Mihajla Pupina i Bulevara Nikole Tesle bili su blokirani. Oko epicentra grandiozne ceremonije dežuralo je i desetak specijalnih vatrogasnih vozila. Reporteri "Novosti" zatekli su bezbednjake i kod obližnja dva hotela u kojima su odsele visoke zvanice na svečanosti. Ispred "Falkenštajnera" dežurao je policajac. Ni muva nije mogla da proleti, a da je ne detektuju senzori koji su bili postavljeni na ulazu. Kordoni pripadnika MUP patrolirali su i kod "Kraun plaze". Na prilazu hotelu, desetak policajaca je sačekivalo automobile i detektorom je proveravalo da li se ispod vozila nalazi neka eksplozivna naprava. Nekoliko automobila sa zatamnjenim staklima, najverovatnije pripremljeni za one koji su pozvani na inauguraciju, bilo je parkirano kod samog ulaza. U holu je bilo povremenih zastoja, jer je svaki gost morao sa stvarima da prođe kroz senzore. Samo pola sata kasnije "slilo" se još policijskih kombija u ovaj deo Novog Beograda. Grupe novih su pristizale na svakih nekoliko minuta. UPUTSTVO STANARIMA POLICAJCI u civilu špartali su ispred zgrada kod Ušća i u blizini hotela "Hajat". Stanari su danima pre svečanosti obavešteni da ne parkiraju vozila u tom rejonu. - Rečeno nam je gde možemo da ostavimo automobile i da ne smemo da blokiramo prolaz kada budu dolazile delegacije. Ništa to nije čudno. Sećam se da nam nisu dali da podignemo roletne kad je dolazio Bajden - ispričala nam je Radmila Rajković, koja živi u blizini Palate "Srbija".
Pogledaj vesti o: BIA

Nastavak na Večernje novosti...



Povezane vesti

RTS juče bio ubedljivo prvi

Izvor: RTS, 24.Jun.2017

. Specijalnu četvoročasovnu emisiju, prenos svečanog prijema povodom stupanja na dužnost predsednika Srbije Aleksandra Vučića, gledalo je 1.813.000 gledalaca.

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.