Izvor: S media, 15.Avg.2010, 18:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oficiri JNA traže svoje stanove
Udruženje izbeglica, Regionalni odbor za pomoć izbeglicama u Vojvodini, pozvalo je danas Ministarstvo odbrane i Vladu Srbije da osnuju pravni tim za pomoć pripadnicima nekadašnje Jugoslovenske armije kojima su oduzeti stanovi u bivšim jugoslovenskim republikama.
"Presuda Suda u Strazburu kojom je Bosna i Hercegovina obavezna da bivšem oficiru JNA Banimiru Đokiću za oduzeti stan isplati 60.000 evra i 5.280 evra za nematerijalne i sudske troškove dokaz je da se i ostali >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << zahtevi vojnih lica mogu rešiti na identičan način", saopštilo je to udruženje izbeglica.
Regionalni odbor za pomoć izbeglicama u Vojvodini smatra da je ta presuda prilika da Srbija pomogne pripadnicima bivše Jugoslovenske armije da vrate svoje stanove koji su izgubili tokom rata u bivšoj Jugoslaviji.
U saopštenju se poziva i predsednik Srbije Boris Tadić da se kao bivši ministar odbrane aktivno uključi u rešenje problema sa kojima se suočavaju pripadnici nekadašnje JNA kojima su u bivšim jugoslovenskim republikama oduzeta stanarska prava.








