Odnosi Srbije i Alžira prijateljski

Izvor: Akter, 19.Maj.2015, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odnosi Srbije i Alžira prijateljski

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković i predsednik Skupštine Alžira Mohamed Larbi Uld Kelifa složili su se danas tokom susreta u Alžiru da su odnosi dve zemlje tradicionalno dobri i prijateljski i da ima potencijala za njihovo unapređenje, posebno u oblasti ekonomije, saopštila je Skupština Srbije

Gojković je rekla da su susreti na najvišem nivou doprineli jačanju saradnje, da između dve zemlje nema otvorenih pitanja i istakla da za proširenje ekonomske saradnje >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << postoji obostrani interes. Gojković je izrazila očekivanje da će ekonomski odnosi u narednom periodu dostići visok nivo kakav je postojao pre više od 20 godina, navodi se u saopštenju.

Kelifa je podsetio na dugu i prijateljsku istoriju bilateralnih odnosa i takođe se založio za unapređenje ekonomske saradnje, kako bi dosegla nivo ukupnih prijateljskih odnosa između Srbije i Alžira.

Predsednik parlamenta Alžira je naglasio da ta zemlja ostaje pri stavu da ne priznaje jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i Metohije, odnosno da Kosovo i Metohiju smatra sastavnim delom Srbije.

Gojković je zahvalila Alžiru na principijelnom i doslednom stavu po tom pitanju i naglasila da je Srbija opredeljena za dijalog i primenu Briselskog sporazuma u interesu građana koji žive na tom prostoru.

Predsednici parlamenata Srbije i Alžira naglasili su značaj saradnje i u oblasti borbe protiv terorizma, posebno imajući u vidu da je u pitanju globalni fenomen, a razmotrili su i niz međunarodnih pitanja.

Gojković će se tokom posete sastati i sa premijerom Abdelmalekom Selalom, predsednikom Nacionalnog Saveta Alžira Abdelkaderom Bensalahom, ministrom spoljnih poslova Ramtanom Lamamrom i ministrom za odnose sa Parlamentom Taharom Khauom.

Nastavak na Akter...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.