Izvor: B92, 19.Jul.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odlaganje referenduma nemoguće
Podgorica -- Premijer Crne Gore Milo Đukanović izjavio je da nije moguće bilo kakvo odlaganje planiranog referenduma o nezavisnosti.
"Odlaganje referenduma o nezavisnosti nije moguće zato što u maju iduće godine treba da se održe opštinski, a potom u septembru i parlamentarni izbori", pojasnio je Đukanović u izjavi austrijskom državnom radiju ORF i naglasio da će referendum u svakom slučaju biti održan između februara i aprila 2006.
On je naglasio da "pravila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igre ne diktira niti prosrpska opozicija, niti EU", dodajući da referendum neće ugroziti stabilnost na Balkanu.
On je dodao da je kompromis sa Srbijom o transfomaciji državne zajednice u savez nezavisnih država propao zbog protivljenja srpskog premijera Vojislava Koštunice.















