Izvor: B92, 12.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od septembra strani jezik za prvake
Novi Sad -- Zamenica republičkog ministra za obrazovanje dr. Tinde Kovač Cerović najavila je da će prvacima, koji u septembru kreću u reformisanu devetogodišnju osnovnu školu, biti uvedeno učenje stranog jezika. "Svesni smo da za to još nema dovoljno stručnog kadra, pa će nastava stranog jezika u školama koje su se pobrinule za nastavnike krenuti od jeseni, dok će u ostalim školama biti uvedena onim tempom kojim bude obezbeđen kadar", navela je zamenica ministra u intervjuu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za "Mađar so". Prema njenim rečima, uskoro će biti obelodanjeni rezultati dogovora o izvesnom ublažavanju potrebnih kriterijuma za nastavu stranih jezika, precizirajući da bi to značilo da će ubuduće oni sa fakultetskom diplomom bilo koje jezičke katedre, uz polaganje specifično pripremljenog ispita koji obezbeđuje kompetenciju nivoa B2 moći da predaju drugi strani jezik, recimo engleski, iako nisu završili anglistiku. Posebna radna grupa koja priprema ispitni program već je formirana, ti ispiti će se polagati u Beogradu, Novom Sadu i drugim univerzitetskim centrima, a nastavnici stranih jezika, kao i drugi koji će predavati prvacima, do kraja avgusta biće uključeni i u posebne seminare.






