Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Avg.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od petka novi komandant KFOR-a
PRIŠTINA - Novi komandant Kfora, umesto dosadašnjeg Gzavijea De Marnjaka, od petka će biti italijanski general potpukovnik Đuzepe Emilio Gaj, saopšteno je danas u Prištini.
Njegov dolazak najavio je na današnjoj konferenciji za štampu dosadašnji portparol KFOR Žan Lik Kotar, koji se od novinara oprostio podelivši im cveće.
Primopredaji dužnosti komandanta KFOR u petak će prisustvovati komandant združenih snaga NATO u Napulju, američki admniral Mark Ficdžerald i najviši međunarodni i kosovski zvaničnici, javlja KiM radio.
Novi komandant Kfora će kao i sadašnji imati mandat od godinu dana.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















