Izvor: B92, 06.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obustavljeni radovi na obnovi kuća

Prizren -- Radovi na obnovi srpskih kuća uništenih u martovskim nemirima, u utorak su obustavljeni u Prizrenu.

Razlog za to jeste odbijanje oštećenih Srba da prihvate ponudjeni iznos nadoknade. Oštećeni Srbi smatraju da je dve hiljade evra, koliko im je ponudila opština Prizren, nedovoljan iznos da bi se obnovilo sve što je u njihovim kućama uništeno u martu uništeno.

Predsednik komisije Vlade Kosova za obnovu u martovskim nemirima porušenih kuća Bedžet >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Brajšori u Prizrenu je označio početak obnove četiri od oko 50 spaljenih srpskih domova pre nekoliko dana. Kako je rečeno na poslednjoj sednici opštinske radne grupe za povratak, "Srbi su odbili da potpišu trostrani ugovor sa opštinom i UNMIK-om tražeći da osim dve hiljade evra, koje im je odobrila Vlada Kosova za nameštaj i ostale potrebe, dobiju još novca".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.