Objavljena lista zahteva za IPARD podsticaje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2021, 11:39

Objavljena lista zahteva za IPARD podsticaje

Uprava za agrarna plaćanja Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede objavila je konačnu rang listu zahteva za odobravanje projekata za IPARD podsticaje u šestom javnom pozivu koji se odnosio na investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava.

Na sajtu Uprave se navodi da će projekti biti odobravani u skladu sa ovom listom i raspoloživim finansijskim sredstvima, a nakon administrativne i terenske kontrole ispunjenosti uslova.

Po ovom konkursu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << opredeljeno je 6,46 milijardi dinara, a podnosioci zahteva mogu dobiti 60 do 70 odsto troškova investicija, pri čemu se u sektorima voća, povrća, ostalih useva, grožđa i jaja na ime podsticaja može dobiti od 5.000 do 700.000 evra, a u sektoru mleka i mesa od 5.000 do milion evra.

Šesti javni poziv u okviru mere 1, kojim su obuhvaćene investicije u izgradnju objekata, nabavku nove opreme, mašina i mehanizacije, uključujući podizanje zasada voća i grožđa, raspisan je 21. juna.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.