Izvor: Kurir, 27.Apr.2012, 15:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obilaznica oko Beograda srce transporta u Srbiji
Završetkom obilaznice bićemo u stanju da rešimo hroničan problem transporta i komunikacija kroz našu zemlju, ocenio je lider DS
BEOGRAD - Predsednički kandidat Demokatske stranke (DS) Boris Tadić izjavio je danas da je obilaznica oko Beograda "srce transportnog sistema" u Srbiji.
Tadić je posle posete gradilištu obilaznice, sa kandidatom DS za gradonačlenika Beograda Draganom Đilasom, rekao novinarima da je ta obilaznica važna ne samo za Beograd, nego za celu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srbiju.
"Završetkom obilaznice bićemo u stanju da rešimo hroničan problem transporta i komunikacija kroz našu zemlju", ocenio je Tadić. Predsednički kandidat je kazao da je obilaznica najopterećeniji put u Srbiji i ukazao da će biti još posla u izgradnji puteva narednih sedam, osam godina kada će Srbija, kako je naveo, apsolutno biti premrežena autoputevima. "Verujem da ćemo u naredne četiri godine 75 odsto građana Srbije približiti mreži autoputeva i to će biti velika šansa za novo zapošljavanje", rekao je predsednički kandidat DS-a.
Tadić je dodao da je obezbeđeno "kvalitetno finansiranje" radova na izgradnji puteva kroz aranžmane sa Evropskom investicionom bankom, Evropskom bankom za obnovu i razvoj, Svetskom bankom i bilateralnim odnosima sa prijateljskim zemljama - Azerbejdžanom, Rusijom i Kinom.
"To su najpovoljnija sredstva koja možemo da obezbedimo na tržištu novca", istakao je on. Đilas je kazao da će deonica Batajnica-Ostružnica biti završena pre početka turističke sezone zahvaljujući svima koji učestvuju u radovima, "Putevima Srbije" i ministru za infrastrukturu i energetiku Milutinu Mrkonjiću. "Na kraju sledeće godine potpuno će biti gotovo obilaznica do Bubanj potoka", rekao je on.
Đilas je naveo da je na izgradnji obilaznice zaposleno "pola Srbije" i da će za nekoliko godina uz obilaznicu biti privredna zona koja će omogućiti razvoj i Beograda, i Srbije. "Nama iz grada puno znači što ćemo kamionski saobraćaj potpuno izbaciti iz grada", dodao je on. Tadić i Đilas danas su razgledali tunel Straževica, dužine 745 metara, širine 11,5 metara. Izgradnja košta 23 miliona evra. Razgledali su i Batajničku petlju koja će koštati 36 miliona evra.




