Izvor: Blic, 14.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

O viznim olakšicama u sredu

Poslednja runda razgovora i parafiranje sporazuma o viznim olakšicama i readmisiji između Srbije i Evropske komisije održaće se u sredu 16. maja, u Briselu, saopšteno je danas iz Kancelarije za pridruživanje Evropskoj uniji.

Sporazume će, u ime Vlade Srbije, parafirati direktorka Kancelarije za pridruživanje EU Tanja Miščević, a u ime Evropska komisije direktor Generalne direkcije za pravosuđe, slobodu i bezbednost Žan Luj de Brauer. Potpisanju sporazume će, kako javlja B92, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prisustvovali i evropski komesar Oli Ren.

Kako se dalje navodi u saopštenju, u razgovorima će učestvovati i šef Biroa za međunarodnu saradnju i evropske integracije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Dražen Maravić.

Brisel bi omah nakon konstituisanja nove vlade, kako navode izvori B92 bliski Evropskoj uniji, mogao da objavi da obnavlja pregovore o stabilizaciji i pridruživanju, i to bez dodatnih ulova za Srbiju.

Naime, EU bi kao pozitivne signale spremnosti vlasti u Srbiji da u potpunosti sarađuje sa Haškim tribunalom, prihvatila neke personalne promene u policiji i BIA. Hapšenje i izručenje Ratka Mladića ostao bi uslov koji bi morao da bude ispunjen kasnije, kako bi Srbija uspešno i završila pomenute pregovore.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.