Izvor: B92, 01.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi zahtevi sa juga Srbije?
Preševo -- Orhan Redžepi, šef odborničke grupe partije bivših pripadnika OVPMB, najavio nove zahteve Beogradu i međunarodnoj zajednici.
Orhan Redžepi, šef odborničke grupe Pokreta za demokratski progres, partije koja okuplja bivše pripadnike OVPMB, ocenio je "apsurdnom" jednogodišnju kaznu zatvora graničaru zbog ubistva 15-godišnjeg Dašnima Hajrulahua iz Oraovice kod Preševa. "To samo pokazuje koliko je jeftin život Albanaca u preševskoj dolini", rekao je Redžepi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za FoNet.
Redžepi je najavio da će ponovo biti razmatrani zahtevi Skupštine opštine Preševo koji su povodom ubistva Hajrulahua upućeni vlastima u Beogradu i međunarodnoj zajednici, i da će biti "dopunjeni novim".
Dašnim Hajrulahu je ubijen dok je pokušavao da ilegalno pređe granicu između Makedonije i Srbije i Crne Gore. Dečak nije poslušao upozorenje graničara da stane, posle čega je ubijen jednim metkom.















