Novi pokušaji prodaje lokalnih medija

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Mar.2017, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi pokušaji prodaje lokalnih medija

Ministarstvo privrede Srbije pokrenulo je nove postupke prodaje nekoliko lokalnih medija jer je poništena njihova privatizacija zato što novi vlasnici nisu ispunjavali ugovorene obaveze.

Objavljeni su pozivi za slanje pisama zainteresovanosti za kupovinu Televizije Blace, Nedeljnih novina iz Bačke Palanke i Radiotelevizije Pruga iz Lajkovca.

Rok za slanje pisma o zainteresovanosti je 3. april, a treba da sadrže predlog modela privatizacije, cenu, okvirni plan poslovanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i broja zaposlenih.

U Televiziji Blace koja je bila prodata niškoj Televiziji Belami u vlasništvu Vidosava Radomirovića sada nema zaposlenih a vrednost njene imovine je 448.000 dinara.

Nedeljne novine je ranije kupio Milojko Pavlović iz Novog Sada i u tom mediju je ostalo troje zaposlenih, a vrednost njegove imovine je 189.000 dinara.

Radiotelevizija Pruga je bila u vlasništvu Mirjane Krstić iz Obrenovca, a posle poništenja privatizacije u njoj je ostalo šestoro zaposlenih i ima imovinu od 216.000 dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Novi pokušaji da se privatizuju lokalni mediji

Izvor: Radio 021, 06.Mar.2017

Ministarstvo privrede pokrenulo je nove postupke prodaje nekoliko lokalnih medija, jer je poništena njihova privatizacija zato što novi vlasnici nisu ispunjavali ugovorene obaveze...Objavljeni su pozivi za slanje pisama zainteresovanosti za kupovinu Televizije Blace, Nedeljnih novina iz Bačke Palanke...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.