Izvor: B92, 29.Apr.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova "kolateralna šteta" akcije "Sablja"

Beograd -- Dejan Aranđelović iz Beograda podneće u ponedeljak krivičnu prijavu protiv Republike Srbije, zbog toga što je policija tokom vanrednog stanja greškom objavila njegovo ime i fotografiju na poternici sa članovima "zemunskog klana". Umesto kriminalca Dejana Ranđelovića, policija je medijima poslala podatke i fotografiju dvadesetpetogodišnjeg Beograđanina Dejana Aranđelovića. Pošto je video svoju sliku na televiziji, Dejan se odmah, 10. aprila, javio policiji da razreši >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nesporazum. Iako je mu je bilo obećano da će greška biti ispravljena, već sledećeg dana policija ga je privela u Novom Beogradu. Kako su i posle toga mediji nastavili da objavljuju Dejanovu sliku, uz podatke da je odgovoran za tri ubistva njegova majka Desanka Aranđelović odlučila je da podigne krivičnu prijavu. "Dogovorili smo se sa pravnikom iz Fonda za humanitarno pravo oko daljih poteza. Mislim da smo policiji dali dovoljno vremena za demanti. Oni to do danas nisu uradili i mi ćemo u ponedeljak podići tužu protiv MUP-a, tj. Republike Srbije, pošto su mi objasnili da MUP nije pravno lice", rekla je Aranđelović. Desanka Aranđelović kaže da su joj predstavnici medija rekli da nikada nisu dobili zvaničan demanti MUP-a Srbije, a da njenu priču nisu mogli da objave, jer je na snazi bilo vanredno stanje.

Ministar policije Dušan Mihajlović u utorak je rekao da su "sve greške koje su napravljene - odmah i ispravljene". Sa druge strane, Dejan Aranđelović za B92 kaže da se posle svega, promenio odnos nekih ljudi prema njemu. "Neke komšije su izbegavale da mi se jave. Imam jednog drugara koji mi se uopšte nije javljao otkako su mi pomenuli ime prvi put, a družimo se od osnovne škole. Primetio sam da me neki ljudi, sa kojima sam sarađivao, mnogo ređe zovu", rekao je Aranđelović.Podsetimo, Dejan nije jedina "kolateralna šteta" policijske akcije, pošto je sličan slučaj zabeležen je i u prvim danima vanrednog stanja, kada je greškom policija objavila fotografiju navodnog snajperiste koji je ubio premijera Zorana Đinđića.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.