Izvor: Blic, 26.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema protivrečnosti u ocenama Vojske i BIA

Nema protivrečnosti u ocenama Vojske i BIA

Ministar odbrane Srbije i Crne Gore Prvoslav Davinić rekao je da izveštaji Vojske SCG i BIA o bezbednosti na Kosovu i Metohiji 'nisu protivrečni, jer govore o dve potpuno različite stvari'.

Davinić je agenciji Beta kazao da je, ocenivši da je bezbednosna situacija na Kosovu poboljšana, mislio na saradnju VSCG i Kfora, koja je značajno poboljšana. Ministar je podsetio da VSCG nije zadužena za praćenje bezbednosne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << situacije unutar Kosova, već da to rade druge službe, među kojima je i Bezbednosno-informativna agencija.

Ministar Davinić je kazao da je saradnja poboljšana i u pogledu onoga što VSCG traži da Kfor preduzme za sprečavanje 'ponovnog etničkog čišćenja' Srba na Kosovu. Prema njegovim rečima, u martovskim pogromima samo su američke snage Kfora imale dozvolu da upotrebe oružje, dok druge jedinice nisu.

'Sada je odlučeno da sve snage, u slučaju ponovnih nereda, imaju pravo da upotrebe oružje', rekao je ministar.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.