Izvor: Blic, 04.Mar.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

'Nek nam je Bog u pomoći'

'Nek nam je Bog u pomoći'

Vladika raško-prizrenski Artemije podneo je ostavku na mesto predsednika Srpskog nacionalnog veća.

- Trudio sam se da radim za dobrobit srpskog naroda na čitavom Kosmetu kako sam najbolje znao i umeo. Sve češće se događa da pojedini članovi Veća bez mog znanja i konsultacija sa mnom daju u ime SNV KiM neke izjave iza kojih ne stoji ni SNV jer nisu donete na redovnim sednicama, niti u konsultacijama sa mnom kao predsednikom, niti je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa tim izjavama prethodno neko upoznat. Zbog toga nisam više u stanju da ostanem na mestu predsednika SNV KiM i podnosim neopozivu ostavku - saopštio je vladika koji je pismo ostavke završio porukom: 'Neka nam je svima Bog u pomoći'.

Pre dva dana potpredsednik IO SNV KiM Ranđel Nojkić izjavio je da i SNV stoji iza zahteva da Nebojša Čović ne može ostati na mestu predsednika Koordinacionog centra, što je istog dana demantovao vladika Artemije. N. Z.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.