Izvor: B92, 15.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neda Arnerić: Nisam bila u Skupštini
Beograd -- Poslanik Demokratske stranke Neda Arnerić potvrdila je da nije glasala za guvernera Narodne banke Srbije u Skupštini Srbije jer je tada bila na letovanju. "Svima je sve jasno od početka. Nisam glasala. Kada se mnogo radi i želi brže i više nego što se može, događaju se greške", rekla je Neda Arnerić. Ona je dodala da je s priznanjem čekala jer se plašila da će "žuta štampa" iskoristiti njenu izjavu "za dizanje tiraža i stvaranje nove afere". "Čekala sam da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << moja stranka, u koju i dalje mnogo verujem, sama pročisti i na čelo stanu ljudi koji ne rade ništa iz ličnog interesa", rekla je ona.
Sednica Parlamenta na kojoj su birani nov guverner i čelni ljudi NBS održana je 22. jula. Kasnije je G17 plus saopštio da je izbor guvernera bio nezakonit jer u sali nije bio dovoljan broj poslanika. Ta stranka je tvrdila da u Parlamentu nije bila Neda Arnerić, jer je tada boravila na letovanju u Bodrumu. Portparol DS Aleksandar Radosavljević tada je pokazivao avionske karte kojima je dokazivao tvrdnju da se Neda Arnerić vratila sa letovanja kako bi prisustvovala sednici Skupštine.




