Na aukciji prodate državne obveznice u iznosu od 250 miliona evra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jul.2025, 16:49

Na aukciji prodate državne obveznice u iznosu od 250 miliona evra

Uprava za javni dug Ministarstva finansija objavila je da je Republika Srbija danas na primarnoj aukciji prodala emisiju dvanaestogodišnjih državnih obveznica denominovanih u evrima u iznosu od 250 miliona evra.
Državne obveznice su prodate po stopi prinosa od 4,990 odsto na godišnjem nivou, a na naplatu dospevaju 29. jula 2037. godine.
Isplata kupona u iznosu od 5,000 odsto vršiće se godišnje i to svakog 29. jula do datuma dospeća.
Ukupan obim tražnje na aukciji iznosio je 385.858.000 evra, a realizovano je 250.000 komada državnih obveznica.
Obim aukcije iznosio je 250 miliona evra sa kuponskom stopom od pet odsto....

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.