Izvor: B92, 23.Jun.2010, 19:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NUNS: Ne licitirati sa imenima

Beograd -- Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) ocenjuje da se javnost zbunjuje licitiranjem imenima potencijalnih ubica Slavka Ćuruvije.

NUNS podseća da otkrivanje ubica jeste prvorazredni zadatak pravosudnih organa ali je još važnije da se identifikuju i pred lice pravde izvedu nalogodavci.

"Iz Specijalnog tužilaštva još pre tri godine javno predočeno da je ubistvo Ćuruvije političko ubistvo iza koga su bile državne institucije", podseća se u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << NUNS-a.

To udruženje dodaje i da je tada na listu osumnjičenih Specijalno tužilaštvo je uvrstilo pripadnike DB-a, ali i pojedince bliske Slobodanu Miloševiću.

Ubrzo posle pada Miloševićevog režima, objavljen je dosije "Ćuran" iz kojeg se vidi da su pripadnici DB-a nekoliko dana pred ubistvo intenzivno pratili Ćuruviju, u vreme prelazne saslušane su desetine pripadnika Devetog odeljenja centra DB Beograda, što nedvosmisleno ukazuje da je ubistvo Slavka Ćuruvije državni zločin, naglašava NUNS.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.