Izvor: Blic, 14.Avg.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NS: Ništa od vanrednih izbora
NS: Ništa od vanrednih izbora
Potpredsednik Nove Srbije Dubravka Filipovski ocenila je juče da neće biti vanrednih parlamentarnih izbora u ovoj godini, osim ako Srbija u najskorijem roku ne dobije novi ustav.
'Dobro je da se političke karte promešaju, ali pred nama je rešavanje statusa Kosova i Metohije, sprovođenje akcionog plana o dovršetku saradnje s Haškim tribunalom, nastavak pregovora sa EU i donošenje ustava', izjavila je potpredsednica NS Tanjugu. Među >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prioritetima je, kako je ona naglasila, i sprovođenje nacionalnog investicionog plana, pa shodno tome ova pitanja su daleko iznad sitnih stranačkih interesa.
Pogrešno je razmišljanje da su izbori jedino rešenje kada god se pojavi neki problem u Srbiji, smatra Dubravka Filipovski. 'Izbori bi u ovom trenutku izazvali poplavu lažne socijalne demagogije i usporili reformske i investicione procese', poručila je ona.
Što se tiče najava da će Nova Srbija sa Jedinstvenom Srbijom i Demokratskom strankom Srbije formirati narodnjački blok i zajedno nastupiti na parlamentarnim izborima, Dubravka Filipovski je rekla da su neformalni pregovori tri stranke u toku, ali da će konačna odluka biti doneta kada se raspišu izbori.











