Izvor: B92, 12.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mustafa: G17 plus tražio podršku Albanaca
Preševo -- Predsednik Demokratske partije Albanaca Ragmi Mustafa izjavio je da su "predstavnici G17 plus" pre nekoliko dana razgovarali s njim o podršci Albanaca sa juga Srbije toj stranci. Mustafa je rekao da je njegov zahtev bio da bude razgovarano "na nivou predsednika", odnosno da u Preševo dođe predsednik G17 plus Miroljub Labus. "Jasno smo rekli da je moguće razgovarati sa spiskom albanskih zahteva za rešavanje problema na jugu Srbije. Nama nije važno da li će biti naših predstavnika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na listi, već da se jasno dogovorimo o zahtevima", rekao je on. Mustafa je dodao da "bilo koji predstavnik Albanaca, da bi izašao pred narod i pozvao ga da glasa za nekoga, mora da ima čvrst dogovor da će taj neko ispuniti obećanja" i dodao da se predstavnici G17 plus "više nisu javljali" posle tog razgovora.





