Izvor: B92, 26.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrkonjić za razvojne projekte
Beograd -- Milutin Mrkonjić kaže da bi se u slučaju izborne pobede zauzeo za zapošljavanje kroz razvojne projekte i unapređenje poljoprivrede.
"Ubeđen sam da takvim razvojem Srbije ni penzije naših građana ne bi bile male kao što su sada", rekao je predsednički kandidat SPS-a na skupu u Sava centru koji je označio početak predizborne kampanje.
Mrkonjić je rekao da je prihvatio da se kandiduje za predsednika Srbije jer veruje da "ume da radi i gradi državu" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i podsetio na građevinske projekte u čijem sprovođenju je učestvovao nakon NATO bombardovanja SRJ 1999. godine.
On je rekao da bi se, u slučaju da postane predsednik, zalagao da ministarstva u Vladi Srbije ne budu, kako je rekao, "feudalizovana" i da u njima budu angažovani "sposobni a ne podobni" ljudi.
Predsednik SPS-a Ivica Dačić je rekao da očekuje da će dobar izborni rezultat Milutina Mrkonjića biti prvi korak ka osvajanju znatno većeg broja glasova socijalista na lokalnim i budućim parlamentarnim izborima.
On je najavio da će se Socijalistička narodna stranka, nastala odvajanjem od SPS-a, reintegrisati u tu partiju a da će bliža politička saradnja biti ostvarena i sa Partijom ujedinjenih penzionera Srbije i Pokretom veterana.





