Izvor: S media, 05.Sep.2009, 09:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ministri podnose izveštaj premijeru
Ministri Vlade Srbije moraće do kraja septembra ponovo da dostave premijeru Mirku Cvetkoviću izveštaje o svom tromesečnom radu.
Kako je potvrđeno Novostima u Vlade Srbije, Cvetković će potom analizirati rad svih ministara, dok bi ministri iz Demokratske stranke trebalo da, kao i do sada, te izveštaje dostave i lideru svoje stranke i predsedniku Srbije Borisu Tadiću.
Posle dostavljanja izveštaja, premijer će i razgovarati pojedinačno sa svim članovima kabineta >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << i direktno im izneti eventualne zamerke.
U Vladi je Novostima rečeno da je to redovna analiza rada ministara na svaka tri meseca i da nema nikakve veze sa medijskim spekulacijama o rekonstrukciji Vlade i smanjenju broja ministara. Takođe, potvrđeno je i da se ne sprema smena ni za jednog ministra.
Izvori Novosti iz Vlade naveli su da se o temi rekonstrukcije poslednja tri meseca uopšte nije razgovaralo i da se "brojno stanje" ministara neće menjati.








