Izvor: S media, 08.Feb.2013, 21:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mićunović protiv isključenja Petrovića i Jeremića iz DS
Predsednik Političkog saveta DS Dragoljub Mićunović kazao je da "nije oduševljen" odlukom te stranke da Dušan Petrović i Vuk Jeremić vrate svoje poslaničke mandate, ali da je bio nadglasan. Zahtev stranke da bivši ministri vrate mandat predstavljao je, kako kaže, "sudar partijske discipline i ustavnih prava".
"Uvek sam na strani Ustava i modernih rešenja u Evropi i nije tajna da sam glasao protiv takvih odluka, ali nažalost bio sam u manjini", rekao je Mićunović >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << za RTS.
Kako je objasnio, protiv odluke o vraćanju poslaničkih mandata bio je zbog principijelnih, ustavnih i zakonskih razloga. "Ukinute su blanko ostavke kojima su stranke i politički lideri bili vlasnici mandata. Venecijanska komisija je sugerisala da taj zakon mora da se menja i vrlo je jasno rečeno da nijedna organizacija ne može da ograniči poslanika", naveo je Mićunović.
On je podsetio da je često kritikovao odluke koje je donosio Vuk Jeremićna mestu šefa diplomatije, ali je ocenio da je slučaj oduzimanja njegovog mandata, kao i isključenje Dušana Petrovića iz stranke, moglo da se reši "uz više strpljenja i debate".
(Danas/ RTS)
FOTO: Beta/ Marko Rupena











