Izvor: B92, 16.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marović: Ako bude potrebno idem u Hag
Podgorica -- Predsednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović izjavio je u utorak da "nema saznanja da je protiv njega, nekog iz državnog vrha ili nekog od crnogorskih građana" pokrenut postupak pred Haškim tribunalom, komentarišući ocenu Liberalnog saveza da bi "najbolji način za početak saradnje s tim sudom bio da se Marović dobrovoljno preda Haškom sudu". "Liberalni savez nije Karla del Ponte, inače bi oni rado uhapsili 95 odsto građana Crne Gore koji su bili na Dubrovačkom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ratištu da brane, bar tako su mislili tada, svoju zemlju, Jugoslaviju", rekao je Marović i dodao da je dužnost svakog građanjina da, kada je reč o Tribunalu, pomogne državi. "Mislim da svaki građanin SCG ima dužnost da se žrtvuje i uradi ono što je dobro za građane, a mislim da je dobro za građane SCG da svako ko je osumnjičen ne treba da čeka da ga traže državni organi, nego da se prijavi. Ako bi bilo postavljeno pitanje moje odgovornosti, na bilo koji način, ja bih se mirno i zadovoljno prijavio i otišao u Hag", rekao je on.















