MILOŠEVIĆ I IZA UBISTVA ŽIKE PETROVIĆA: Direktor Jata ućutkan zbog iznošenja državnih para iz zemlje

Izvor: Kurir, 01.Apr.2014, 07:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MILOŠEVIĆ I IZA UBISTVA ŽIKE PETROVIĆA: Direktor Jata ućutkan zbog iznošenja državnih para iz zemlje

U Žvorada Petrovića ispaljean su četiri metka po nalogu bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića kako bi ga sprečili da otkrije kako su iznošene pare iz zemlje i kako s kupvani neki avioni i prodavana predstavništava Jata

BEOGRAD - Generalni direktor „Jugoslovenskog aerotransporta“ Živorad Žika Petrović (1939) ubijen je 2000. godine, prema saznanjima iz policijske istrage, po nalogu bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića kako bi ga >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sprečio da otkrije kako su iznošene pare iz zemlje, ali sporna je i kupovina nekih aviona i  prodaja predstavništava „Jata“ po belom svetu. Postoje osnovi sumnje i da su neki sadašnji privrednici i političari imali koristi od tih para.

"Petrović je kobne večeri oko 21.30 sati došao do kuće svojih roditelja u Ulici Jaše Prodanovića. Kad je parkirao svoj metaliksivi „audi“ i izašao iz njega, dvojica napadača ispalila su mu četiri metka u leđa i glavu! Pretpostavlja se da su napadači koristili oružje s prigušivačem, budući da niko od prolaznika i komšija nije čuo pucnje. Generalni direktor „Jata“ pao je mrtav pored svog metaliksivog „audija 100“, a uviđaju je tada prisustvovao i Rade Marković, tadašnji načelnik DB. Očevidaca zločina nije bilo, a policija je bezuspešno tragala za sivim „audijem“ novosadskih registracija kojim su, kako se pretpostavljalo, ubice pobegle", pisali su tada mediji.

Nagađanja je bilo mnogo, ali pravi motivi ubistva Živorada Petrovića, kao ni naručioci zločina i egzekutori još nisu otkriveni, ali prema policijskoj istragi koj aće uskoro biti obelodanjena, nalogodavac ovog ubistva jeste Sobodan Milošević, bivši jugoslovenski predsednik.

Nastavak na Kurir...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.