Izvor: Blic, 03.Apr.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Lepši sam i od Velje i od Labusa'
'Lepši sam i od Velje i od Labusa'
BEOGRAD - Nebojša Medojević, direktor Centra za tranziciju iz Podgorice, izjavio je za 'Blic' da razmišlja da se kandiduje za predsednika Srbije.
- Već nekoliko meseci sa UGS 'Nezavisnost' obilazim Srbiju i razgovaram sa radnicima. Oni stalno ponavljaju da su nezadovoljni političkom elitom u Srbiji, koja se bori za mesto novog gazde, dok o građanima uopšte ne vodi računa. Stalno mi postavljaju pitanje zašto se ja ne kandidujem >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za predsednika Srbije - rekao je Medojević. On naglašava da su kod političara u Srbiji glavne teme mandati i borba za vlast, dok građani prosto vape za nekim ko bi zastupao njihove interese.
Na pitanje postoje li pravne mogućnosti da se kandiduje za ovu funkciju, obzirom da živi u Crnoj Gori, Medojević je rekao da njegovi ljudi to sada ispituju. Na pitanje da li je on u Srbiji dovoljno poznata ličnost da bi se kandidovao za predsednika, on je naglasio da građani Srbije za njega masovno znaju. Tu svoju tvrdnju Medojević je potkrepio rečima da je na tribini u Vrbasu na kojoj je on gostovao prisustvovalo više građana nego kad je u tom gradu boravio srpski premijer Zoran Đinđić.
Na pitanje zašto se ne kandiduje na predsedničkim izborima u Crnoj Gori, i kako misli da će kao Crnogorac proći na izborima za predsednika Srbije on je odgovorio:
- U Srbiji imam bolju reputaciju. Ono što govorim ne nailazi na dovoljnu pažnju u Crnoj Gori. Što se tiče mog porekla, kad je mogao da se kandiduje Slobodan Milošević mogu i ja - ističe Medojević. Odgovarajući na pitanje šta misli o lideru NS Velimiru Ilići i članu G17 plus Miroljubu Labusu koji su već istakli svoju kandidaturu za predsednika Srbije, Medojević je odgovorio da su 'njima bitne samo funkcije, ali ne i građani Srbije'.
- To je grupa ljudi koja biračima poručuje glasajte za mene, a kad prođu izbori, onda zaborave na građane. Osim toga, Labus se bavi svetskim temama, kao što su MMF, Svetska banka i slične institucije, ali se ne bavi ljudima u Srbiji. Ilić je političar lokalnog tipa koji misli da ako može da vlada Čačakom može i celim svetom - rekao je Medojević.
Na pitanje po čemu je Ilić koji je iz Čačka političar lokalnog tipa, dok on koji je iz Pljevalja to nije, Medojević je odgovorio da se Ilić bavi lokalnim temama, dok se on sam bavi temama od globalnog značaja. - Na kraju sam i lepši od Labusa i Ilića. I što je, možda još važnije ne živim u Srbiji i moja kandidatura ništa ne bi koštala Srbiju - rekao je Medojević. Lj.B.





