Izvor: Blic, 11.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Legijin mig Zvezdanu

Legijin mig Zvezdanu

Milorad Ulemek Luković Legija, prvooptuženi za ubistvo premijera Zorana Đinđića, zatražio je juče na prvom pojavljivanju u Specijalnom sudu od sudije Marka Kljajevića dodatno vreme da pripremi odbranu. Sudija Kljajević je uvažio njegov zahtev, odobrio je Legiji mesec dana da prouči spise i nastavak suđenja zakazao za 10 jun. Luković se 2. maja dobrovoljno predao policiji ispred svoje kuće u Košutnjaku.

Lukovića su u sudnicu uvela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dvojica stražara nekoliko minuta pre ostalih optuženih. Dok su stražari uvodili Zvezdana Jovanovića Zmiju, Željka Tojagu, Sašu Pejakovića, Dušana Krsmanovića i Branislava Bezarevića, Legija je sedeo hladnog izraza lica. Svi optuženi su gledali u Lukovića i smeškali se, a Zmija je čak i namignuo svom nekadašnjem komandantu. Legija mu je odgovorio migom, ne menjajući izraz lica. U prostoriju za optužene su ubrzo ušli branioci, a sa Lukovićem su razgovarali advokati Slobodan Milivojević, Momčilo Bulatović i Marko Milivojević. Legija se smeškao i pri tom je odobrio da ga snimaju za novine i televiziju. Posle toga, u sudnicu je ušlo tridesetak fotoreportera i kamermana koji su petnaestak minuta kroz staklo slikali Lukovića. Legija je sve vreme sedeo mirno.

Sudija Kljajević upitao je na početku suđenja Lukovića da li je imao dovoljno vremena za pripremu odbrane.

- Optužnicu sam dobio u utorak i zamolio bih vas da mi date određeno vreme da se kvalitetno pripremim za svedočenje - odgovorio je Legija. Advokat Milivojević kazao je sudiji Kljajeviću da je Legija preksinoć podneo prigovor na optužnicu.

- Nije nam u interesu da odugovlačimo, a sledi nam još jedno suđenje. Mislimo da bi mesec i po dana bio minimalan rok za pripremu odbrane u ovako obimnom predmetu - objasnio je Milivojević.

Dok se od pulta za svedoke vraćao ka prostoriji za optužene, Legija je gledao u majku premijera Đinđića, koja je sedela u prvom redu galerije sudnice.

- Gledaj, da znaš koga si ubio - kratko je, uz uzdah, prokomentarisala Mila Đinđić. Ona je posle toga zamolila novinare da je ništa ne pitaju.

- Danas me poštedite, stvarno ništa ne mogu da govorim - kazala je.

Aleksandra Ivanović, Legijina supruga, ušla je u Specijalni sud na službeni ulaz, a kada je publika počela da ulazi u sudnicu, ona je već bila unutra. Ivanovićeva je sedela u drugom redu, u uglu odeljka za publiku, potpuno okružena dvanaestoricom mladića. Dok su ga izvodili iz sudnice, Legija je supruzi poslao poljubac. Po završetku suđenja, ona je izašla na službeni ulaz, i sa pratiocima brzo ušla u crni džip.

Inače, na galeriju sudnice u kojoj sede rođaci žrtava, juče je ušao i jedan krupan mladić sa tetoviranom ružom na vratu, ali ga je obezbeđenje poslalo u parter posle protesta publike koja je tražila da siđe 'dole među svoje'.

Inače, zbog Legijine predaje, na suđenju optuženima za ubistvo Đinđića biće prekinut dokazni postupak dok on ne iznese svoju odbranu. Do sada su svedočili zaštićeni svedoci Zoran Vukojević Vuk, Miladin Suvajdžić zvani Đura Mutavi i Ljubiša Buha Čume, kao i pripadnici obezbeđenja premijera, sa Milanom Veruovićem na čelu. Nataša Jovanović - Zoran Dojić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.