Izvor: B92, 05.Feb.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lalević: VBA formirana ilegalno

Podgorica -- Načelnik Uprave Crne Gore za odbranu Borislav Lalević izjavio je kako smatra da je Vojno-bezbednosna agencija Vojske Srbije i Crne Gore formirana, kako je rekao, "ilegalno, uz zeleno svetlo' ministra odbrane SCG Borisa Tadića jer ne postoji zakonska osnova za njeno formiranje na području Crne Gore". On je podsetio da je već izrazio neslaganje da prilikom transformacije KOS-a u VBA ta služba bude formirana i na teritoriji Crne Gore. "Nisam se složio da u doba planiranja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << restriktivnog budžeta i drugačijeg pogleda i razmatranja organizacije Ministarstvva odbrane budu formirane nove organizacione jedinice. Uprava odbrane Crne Gore je protiv toga jer ima svoj koncept organizacije odbrambenog sistema", rekao je Lalević.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.