Izvor: B92, 05.Feb.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lalević: VBA formirana ilegalno
Podgorica -- Načelnik Uprave Crne Gore za odbranu Borislav Lalević izjavio je kako smatra da je Vojno-bezbednosna agencija Vojske Srbije i Crne Gore formirana, kako je rekao, "ilegalno, uz zeleno svetlo' ministra odbrane SCG Borisa Tadića jer ne postoji zakonska osnova za njeno formiranje na području Crne Gore". On je podsetio da je već izrazio neslaganje da prilikom transformacije KOS-a u VBA ta služba bude formirana i na teritoriji Crne Gore. "Nisam se složio da u doba planiranja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << restriktivnog budžeta i drugačijeg pogleda i razmatranja organizacije Ministarstvva odbrane budu formirane nove organizacione jedinice. Uprava odbrane Crne Gore je protiv toga jer ima svoj koncept organizacije odbrambenog sistema", rekao je Lalević.










