Izvor: B92, 29.Apr.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Labus i Pribe o Srbiji, EU i Kosovu
Beograd -- Labus i zvaničnik Evropske komisije Rajnhard Pribe razgovarali o približavanju SCG Uniji, ekonomskoj situaciji i Kosovu.
Potpredsednik Vlade Srbije Miroljub Labus i direktor Direkcije za zapadni Balkan Rajnhard Pribe istakli su da je preduslov za pozitivnu Studiju izvodljivosti sprovođenje Akcionog plana harmonizacije ekonomskih odnosa Srbije i Crne Gore i saradnja sa Haškim tribunalom.
Labus je Pribea obavestio o postignutom napretku u rešavanju problema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije u izvozu šećera i preduslovima za "sklapanje ugovora o tekstilu", dodaje se u saopštenju. "Predstavnici Evropske komisije su pozitivno primili vest o postignutom dogovoru sa Međunarodnim monetarnim fondom, uzimajući u obzir da on predstavlja preduslov za makrofinansijsku pomoć EU. Najavljen je dolazak (u Srbiju) delegacije EKFIN-a krajem maja", kako bi se završio makrofinansijski aranžman sa Evropskom komisijom, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.
Labus je podsetio da je Vlada donela niz ekonomskih zakona koji su prosleđeni Skupštini i da će se tokom maja u skupštinskoj proceduri naći 12 zakona, koji su ključni za nastavak reformskog procesa. On je istakao da je Vlada Srbije odlučna da nastavi proces ekonomskih reformi i približavanja Evropskoj uniji.
Pribe je rekao da EU očekuje nastavak otvorenog dijaloga Beograda i Prištine, u okviru politike "standardi pre statusa" Kosova.





