Izvor: B92, 04.Okt.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Labus i Dinkić razgovarali sa Holbrukom
Beograd -- Predsednik i potpredsednik G 17 Plus Miroljub Labus i Mlađan Dinkić izrazili su u razgovoru sa bivšim američkim ambasadorom u Ujedinjenim nacijama Ričardom Holbrukom, zabrinutost za bezbednost Srba na Kosovu i ukazali da međunarodna zajednica ne čini dovoljno da bi se Srbima na tom prostoru obezbedio miran i siguran život. "Zbog toga je potrebno započeti dijalog sa predstavnicima kosovskih Albanaca, uz posredovanje međunarodne zajednice kako bi se zaustavilo ubijanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srba i omogućio povratak prognanih. Istovremeno potrebno je tražiti rešenje za konačni status Kosova na način koji će obezbediti siguran život svima koji tamo žive a posebno garantovati prava Srba koja su danas vidljivo ugrožena, navodi se u saopštenju G17 Plus.




