Izvor: B92, 05.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Labus: Jovanović i Mihajlović prisluškivali ambasade u Beogradu
Novi Sad -- Predsednik G17 plus Miroljub Labus tvrdi da ima nepobitne dokaze da su potpredsednik Vlade Srbije Čedomir Jovanović i ministar policije Dušan Mihajlović, zloupotrebom dela policije i Državne bezbednosti, nelegalno prisluškivali strane ambasade u Beogradu. "Mnogi strani ambasadori žalili su mi se da ih prisluškuju. To je veoma ozbiljna stvar i s tim mora da se stane, jer to narušava ugled naše zemlje", rekao je Labus za novosadski Dnevnik od petka. On je kazao da G17 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << plus o nelegalnom prisluškivanju nema pisane dokaze, ali ima "neke druge", takođe nepobitne.
On je kazao da politički skandali u Skupštini i Vladi Srbije "očigledno potvrđuju da je zrelo za vanredne izbore", i da će biti neophodno se u trouglu G17 plus - Demokratska stranke Srbije - DOS napravi buduća vlada. "Zato sada treba da se dogovorimo pod kojim uslovima će biti održani vanredni izbori i s kojim programom možemo da startujemo, odnosno kako bismo mogli da napravimo koalicionu vladu koja će imati podršku građana i koja će obnoviti povjerenje i podići rejting zemlje u svijetu", rekao je Labus.














