Izvor: B92, 28.Maj.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Labus: Izbori ne smeju biti talac Ustava
Beograd -- Predsednik stranke G17 plus Miroljub Labus izjavio je da se izbori mogu očekivati do kraja godine i da oni ne smeju biti "talac novog Ustava". Labus smatra da bi prvo trebalo doneti Ustav, održati izbore, Vlada bi potom trebalo da reši status Srbije i ubrza proces priključenja Evropskoj uniji, ali dodaje da taj redosled više nije realan. "Sa izradom Ustava se kasni, pa nužnost nalaže obrnut redosled, prvo izbori, pa Ustav, a onda sve drugo", rekao je Labus. On je ocenio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će do kraja godine biti raspisani vanredni izbori "jer Vlada u poslednjoj godini svog mandata neće moći da popravi stanje u zemlji". "Stanje u zemlji neće biti neodrživo, ali Vlada nikako neće moći da ga popravi. To će biti veliko razočaranje za mnoge, parlamentarna većina moći će da se održava, ali žestoke rasprave među ministrima neće moći da se izbegnu", ocenio je Labus.








