Izvor: B92, 25.Dec.2010, 14:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LDP kritikovao "Strategiju 2020"
Beograd -- Predsednik LDP Čedomir Jovanović kaže da će nacrt reformi biti osuđen na političku propast ukoliko se promoviše kao što je predstavljen plan "Srbija 2020".
On je kazao da je ideja o 400.000 novih radnih mesta lepa, ali će propasti, kao i parola od pre nekoliko godina o zaposlenju 200.000 ljudi.
"Banalno je i neodgovorno prema razočaranom društvu da se kreiranje budućnosti piše daleko od javnosti, javno svodi na nekoliko gromoglasnih parola, zaobilaze >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << parlament i oni na koje se odnose", naveo je Jovanović.
"Ta ideja će propasti ako država ne odustane od demagogije koja Srbiju vraća "u komandnu privredu, u sistem koji milijardama budžetskih subvencija štiti propale državne firme i tera investitore jer se poreska politika menja iz dana u dan", rekao je on.
Jovanović je kazao da je daleko 2020. sve dok svaka školska i fakultetska godina počinje štrajkovima i sve dok je državi problem da uloži pet miliona evra u studente, ali je normalno da plaća kredit za propali "Jat" od 50 miliona evra, daje garanciju za tekuće dugove Srbijagasu od 210 miliona evra, a ekstra prihode traži u većem porezu na kompjutere i informatičku tehnologiju.






