Izvor: B92, 19.Apr.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krstić: UNESKO uskoro u Beogradu i Prištini

Beograd -- Potpredsednik Koordinacionog centra Branislav Krstić najavio je u ponedeljak da će delegacija UNESKO najverovatnije posetiti Beograd 26. aprila, a potom Kosovo i Metohiju, kako bi procenila trenutno stanje u kome se nalazi srpska baština. Krstić je rekao na konferenciji za novinare da dolazak delegacije UNESKO predstavlja pozitivan pomak u korist srpskih interesa, pošto ta organizacija prihvata saradnju samo sa državama, a ne teritorijama kao što je Kosovo i Metohija i svojim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dolaskom u Beograd, priznaje se nadležnost Srbije i Crne Gore za očuvanje srpske baštine u toj pokrajini.

Još nisu utvrđeni konkretni ciljevi misije, rekao je Krstić, ali će na sastanku u Beogradu Koordinacioni centar pokušati da po prvi put u delegaciju bude uvršten i jedan predstavnik SCG, što do sada nije prihvatano.

Krstić je najavio i da će uskoro sa nevladinom organizacijom Intersos, uz podršku italijanske vlade, biti potpisan sporazum kojim će se pomoći očuvanje Pećke patrijaršije sa 90 hiljada evra, i manastira Dečani sa 150 hiljada evra.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.