Izvor: Blic, 27.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kriza nije u interesu DOS

Kriza nije u interesu DOS

BEOGRAD (Beta) - Ministar pravde Srbije i jedan od lidera DOS Vladan Batić ocenio je da je jugoslovenski predsednik Vojislav Koštunica 'najveći gubitnik' krize nastale u vladajućoj koaliciji u Srbiji.

- Zbog ove afere on je najveći gubitnik, a ne neko iz Vlade Srbije. Od cele krize nema pozitivnih efekata. Sa takvim intrigama bez pokrića i neargumentovanim optužbama na račun Vlade jednostavno gube svi, jer to vodi daljoj eroziji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kredibiliteta čitave vlasti. To može da bude u interesu nekog ko je van DOS, a nikako nekog ko je u DOS - rekao je Batić u intervjuu BK televiziji.

Batić je odbacio i Koštuničin predlog da se formira anketni odbor u Skupštini Srbije koji bi ispitao navode iz pisanja britanskih listova 'Fajnenšel tamjs' i 'Gardijan' o navodnoj vezi premijera Srbije Zorana Đinđića sa tzv. duvanskom mafijom na Balkanu.

- Taj predlog sadrži dozu zluradosti i malicioznosti. Pravi se aluzija na premijera Đinđića bez ikakvih dokaza i bez ikakvog osnova. Potpuno je iluzorno da Republička skupština raspravlja o pisanju dva strana lista. Uostalom, nije mi jasno šta bi mogao da donese taj anketni odbor, jer neće uraditi ništa - ocenio je Batić.

Prema njegovim rečima, 'ako bi druga strana želela da bude zlurada, onda bi mogla da zatraži formiranje anketnog odbora koji bi ispitao vezu Koštunice i bivšeg šefa Državne bezbednosti Srbije Radomira Markovića i zašto ga je Koštunica držao šest meseci posle 5. oktobra'.

Batić je još rekao da na Predsedništvu DOS 'nikada nije bio pokrenut' razgovor o pisanju listova o duvanskoj aferi, niti o tzv. surčinskom kriminalnom klanu, s čijim je nekim članovima navodno, povezan Đinđić. Batić je izrazio očekivanje da će optužnica za ratne zločine biti podignuta protiv Tačija i Haradinaja, lidera kosmetskih Albanaca, možda i pre novembarskih izbora na Kosovu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.