Izvor: Blic, 26.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krga: Vojska samo preživljava
Krga: Vojska samo preživljava
Načelnik Generalštaba Vojske SCG general-pukovnik Branko Krga izjavio je, prilikom jučerašnje posete Odbora za bezbednost Gardijskoj brigadi, da Vojska nije zadovoljna rebalansom budžeta za ovu i budžetom za 2005. godinu.
Prema Krginim rečima, Vojska je rebalansom uskraćena za šest milijardi dinara, i to joj ostavlja mogućnost 'samo za preživljavanje, a ne i za razvojne projekte reformi'. General Krga najavio je postepeno skraćivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vojnog roka, kao put ka konačnoj profesionalizaciji Vojske koja će 'adekvatno odgovarati na izazove, rizike i pretnje bezbednosti'.
Potpredsednik Odbora za odbranu Skupštine SCG Vladimir Petković rekao je da je situacija u Vojsci stabilna.
- Posle razgovora sa načelnikom GŠ i oficirima zaključili smo da je stanje u vojsci stabilno i želimo da pružimo podršku vojnicima čije su kolege stradale - rekao je Petković, dodavši da je Odbor izabrao Gardijsku brigadu jer 'nije zanemarljiva u kontekstu poslednjih događaja'. M. P.











