Konuzin: Odlazim iz diplomatije

Izvor: B92, 12.Sep.2012, 22:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konuzin: Odlazim iz diplomatije

Beograd -- Ruski ambasador Aleksandar Konuzin ocenio je da Rusija prema Srbiji gaji tople i prijateljske odnose i najavio kraj diplomatske karijere.

"Uskoro ću otići jer je završen moj mandat, odlazim iz sveta diplomatije", rekao je Konuzin na otvaranju izložbe radova savremenih južnoafričkih umetnika "Saut Afrika Miting point" u Ruskom domu.

Konuzin je kazao okupljenim zvanicama da je svoju diplomatsku karijeru počeo u Africi i da je simbolično večeras >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << završava na manifestaciji posvećenoj Južnoj Africi.

"Opraštam se od vas i želeo bih da zapamtim vaša lica, jer sam sve vreme ovde osećao toplotu i dobrotu prema našoj zemlji (Rusiji)", rekao je Konuzin.

Podsetimo, premijer Srbije Ivica Dačić primio je juče u oproštajnu posetu ambasadora Konuzina.
Pogledaj vesti o: Aleksandar Konuzin,   Ambasador Rusije

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.