Izvor: B92, 22.Sep.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Koha ditore": Priština mora da prihvati dijalog
Priština -- Predstavnici Kosova nemaju drugo rešenje, već da se uključe u razgovore s Beogradom, i to moraju da učine bez kolebanja, ocenjuje prištinski dnevnik na albanskom "Koha ditore". List navodi da je Beograd "zainteresovan da dijalog ne uspe jer srpsko-crnogorska strana neće snositi posledice" i upozorava da ukoliko ti razgovori propadnu zbog "greške kosovske strane, tada će posledice za Kosovo biti veće". "Neuspeh dijaloga i dokaz da Albanci i Srbi nemaju o čemu da razgovaraju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i da se oni nikada ni o čemu ne mogu složiti mogu biti argument za podelu Kosova", ocenjuje list. "Koha ditore" piše i da je UNMIK do sada imao dijalog i tesnu saradnju i koordinaciju s Beogradom, a da predstavnici institucija Kosova "nisu imali pristup sadržaju tih kontakata".





