Izvor: Blic, 17.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kipar protiv nezavisnosti Kosova

Ministarka inostranih poslova Kipra Erato Kozaku-Markulis najavila je da njena zemlja neće priznati nezavisnost Kosova.



„Kipar će u Evropskoj uniji biti protiv priznanja nezavisnosti”, istakla je šefica kiparske diplomatije tokom posete Austriji, dodajući da Kipar „ovim vetom sigurno neće biti sama”.

Ona je juče u Beču upozorila da bi, ukoliko nezavisnost Kosova od Srbije bude ostvarena, to bio „opasan presedan”. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Ministarka inostranih poslova Austrije Ursula Plasnik je istakla da je pitanje Kosova evropsko pitanje.

„Kosovsko pitanje je test zrelosti zajedničke spoljne politike EU. Nalazimo se u odlučujućoj fazi. Beograd i Priština moraju optimalo da iskoriste preostalo vreme do 10. decembra. Potrebna nam je nova dinamika i jednostrane akcije i insistiranje na osnovnim stavovima ne vode nas napred”, naglasila je Plasnikova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.