Kantfest posvećen Bobu Dilanu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Nov.2016, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kantfest posvećen Bobu Dilanu

Na Trećem beogradskom festivalu kantautora KANTFEST 2016. godine, koji se održava od 24. do 27. novembra, nastupiće više od 40 učesnika iz Slovenije, Hrvatske, Mađarske, Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.

Ovogodišnji KANTFEST posvećen je najvećem kantautoru današnjice, Bobu Dilanu, dobitniku Nobelove nagrade za književnost, saopštili su organizatori.

Na KANTFESTU 2016. u takmičarskom delu nastupiće 20 kantautora koji su izabrani >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na osnovu međunarodnog konkursa, kao i pet specijalnih gostiju po pozivu (grupa ONSLOW iz Slovenije, duo "Šta bi bilo kad bi bilo", VIS "Sanja i Saša", grupa "Dnevna doza" i Stefan Šljukić iz Srbije).

U takmičarskom delu programa pravo da učestvuju imaju oni autori, kantautori koji izvode isključivo autorske pesme, uz pratnju jednog instrumenta.

U žiriju će biti eminentni autori, a međunarodni stručni žiri i žiri publike sastavljen od kompetentnih eksperata u ovoj oblasti, doneće odluku o tri nagrade, prvoj, drugoj i trećoj.

U okviru programa KANTFESTA 2016. će biti organizovan Međunarodni pesnički samit na kome će biti predstavljene i nove poetske knjige "Ne znam šta bi drugo moglo da nas veže, autora Jelene M. Ćirić, Aleksandre Mihajlović, Vladimira Blagojevića i Miodraga Jakšića i zbornik ARTE STIH Vol. 4 sa pesmama 150 pesnika iz celog sveta.

Za završetak festival predviđen je nastup i snimanje najboljih šest kantautora i autorsko veče pisca Aleksandra Draganovića.

Organizator KANTFESTA 2016. je Udruženje umetnika "Arte", a direktor festival je Miodrag Jakšić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Treći beogradski festival kantautora

Izvor: DobreVesti.rs, 14.Nov.2016

BEOGRAD - Treći beogradski festival kantautora “Kantfest 2016” koji će biti održan od 24. do 27. novembra 2016. godine u Beogradu, u 4 dana, u 5 prostora sa 8 programa i više od 40 učesnika iz Slovenije, Hrvatske, Mađarske, Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije. . . .Naš...

Nastavak na DobreVesti.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.