Izvor: Glas javnosti, 20.Okt.2008, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kad je gusto - tu je Nikolić
BEOGRAD - SNS spremna je da podrži vlast u donošenju odluka o saradnji sa Rusijom i očuvanju Kosmeta u sastavu Srbije, ali će u ostalim stvarima delovati kao suparnik DS-a, rekao je juče Tomislav Nikolić.
- Ako je potrebno da Srbiju pomažemo svi, onda ćemo svakako da joj pomognemo. Ne postavlja se pitanje kako ćemo glasati za zakone koji se tiču saradnje sa Rusijom, sa drugim svetom, odlukama koji se tiču Kosmeta, ako su to dobre i državotvorne odluke - istakao je Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << u intervjuu Tanjugu.
On je rekao da je raspadom SRS-a i osnivanjem SNS-a onemogućeno da DS oko sebe objedini sve stranke levice i desnog centra.
- Da nije došlo do raspada SRS-a onda bi ona sa Koštunicom prešla u ultradesničarski tabor, a DS-u bismo ostavili čitav dijapazon pozicija na kojima je. Ostavili bismo im mogućnost da sarađuju sa našim prijateljima i sa onima koji to nisu, a mi se stavljamo u kraj, bez prijatelja, saradnje, podrške, bez ikakve mogućnosti da postanemo vlast u Srbiji - rekao je Nikolić.









