Izvor: Blic, 22.Apr.2010, 21:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jeremić: Nikada brže nismo išli ka Evropi
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić poručio je danas u Orašcu da Vlada Srbije, i u ovim teškim okolnostima, želi zemlju da izvede na put koji će svim građanima omogućiti bolji život nego u prošlosti.
"Nikada brže nismo išli ka Evropi, nikada se uspešnije nismo borili za nešto što smo svi mislili da je već otpisano, a to je naše Kosovo, niko nikada nije mogao da očekuje da ćemo biti uspešni kao što smo bili do sada i nikada ova zemlja nije bila važna za mir >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i stabilnost, ne samo na njenoj teritoriji već i na teritoriji celog Balkana", istakao je šef srpske diplomatije.
Ministar je ocenio da je situacija u Srbiji teška, ali je dodao da situacija nije bolja ni u svetu.
"Ova zemlja ima velike probleme koje je nasledila iz perioda koji je iza nas. U poslednjih nekoliko godina ipak smo pokazali da je moguće te vrlo važne i složene probleme rešiti na dostojanstven i miran način koji ne vodi ni u kakve opasnosti", kazao je Jeremić.
Ministar je rekao da zemlja vodi ozbiljnu, izbalansiranu i mudru državnu politiku, koja ima jasno zacrtane ciljeve.
"Ne postoje dva sveta", kazao je Jeremić, "već postoji samo jedna Srbija i državna politika koju vodi ova vlada".
"Ova vlada od svojih prioriteta neće odustati. Pokazali smo da imamo tvrdoću, da smo u stanju da možemo da izdržimo pritisak, da smo u stanju da pokažemo zube, ali ne na način koji će nas odvesti u bilo kakvu opasnost i sa prioritetima koje je postavio predsednik Tadić", navao je Jeremić i dodao da "Tadić od tih prioriteta nikada neće odustati".






