Jeremić: Cenimo stav Crne Gore

Izvor: B92, 09.Jul.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeremić: Cenimo stav Crne Gore

Podgorica -- Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je da ceni uzdržanost Crne Gore po pitanju priznavanja nezavisnosti Kosova.

"Preneo sam očekivanja da će Crna Gora nastaviti sa principijelnom politikom uzdržanosti o priznanju nezavisnosti Kosova", rekao je Jeremić posle razgovora sa ministrom inostranih poslova Crne Gore Milanom Roćenom u Podgorici.

Roćen je, na pitanje da li će Podgorica i dalje biti na stanovništvu uzdržanosti, odgovorio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je "pozicija Crne Gore poznata i da se u njoj ništa nije promenilo".

Vujanović: Intenzivirati ekonomsku saradnju

Razgovorom sa predsednikom Crne Gore Filipom Vujanovićem, ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić započeo je posetu toj državi.

Vujanović je čestitao Jeremiću izbor nove vlade i veruje da će ona ubrzati proces evropskih integracija i obezbediti bolji kvalitet života i povoljnije uslove privređivanja u Srbiji.

Vujanović je u razgovoru sa Jeremićem preneo da je uveren da će posle formiranja nove vlade u Beogradu biti intezivirana ekonomska saradnja dveju država, posebno u oblasti saobraćajne infrastrukture, saopštio je kabinet crnogorskog predsednika.

Jeremić je saopštio da je Vlada Srbije posvećena evropskim integracijama i detaljno informisao crnogorskog predsednika o njenim aktivnostima u odnosu na pitanje Kosova.

U tom smislu, Jeremić je kazao da će Srbija imati "snažnu" diplomatsku aktivnost.

Jeremić se sastao sa predsednikom crnogorske skupštine Rankom Krivokapićem i premijerom Milom Đukanovićem.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.