Izvor: Blic, 19.Apr.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izbori u oktobru

Izbori u oktobru

BEOGRAD Prema nezvaničnim informacijama do kojih su došli članovi Demokratske alternative, režim u Srbiji planira da raspiše izbore krajem oktobra. Do tada će intezivno raditi na razbijanju opozicije, jer su sve njihove izjave posle mitinga u Beogradu pokazale da se vlast uplašila za svoju poziciju. Izazvaće, takođe, sukobe kako bi zaplašili narod koji je u petak jasno izrazio svoje nezadovoljsto prema njihovoj dosadašnjoj vladavini, rekao je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << jučerašnjoj konferenciji za novinare Nebojša Čović, predsednik DA.

Kako je on naglasio, opozicione stranke će biti jake samo onoliko koliko ostanu zajedno i sada je vreme da centrale udruženih partija dogovore pravila igre i narodu ponude konkretne predloge za rešavanje krize u kojoj se zemlja nalazi.

Do raspisivanja izbora režim će pokušati da postavi zamke opoziciji i da prividno otvori medije, kako bi uverio narod da je njihova vlast demokratska. Zbog svega toga lideri udružene opozicije su se dogovorili da do daljeg ne najavljuju svoje akcije, jer je režim uvek korak ispred nas i svaki najavljeni potez će pokušati da iskompromituje. Udružena opozicija nema potrebu da se sastaje svake nedelje, ali svi lideri moraju da shvate da će do promena u zemlji doći samo ako ostanemo zajedno. U suprotnom, stranka koja izađe iz opozicionog bloka izvršiće političko samoubistvo, dok će režim sprovesti do kraja svoje planove u očuvanju vlasti naglasio je Čović.

Komentarišući napade visokih funkcionera SPS, JUL i SRS posle mitinga, kada su građani i organizatori mitinga nazvani 'šljamom i NATO plaćenicima', predsednik DA je dodao da je takav 'stav pozicije ravan halucinacijama koje izaziva droga i da je to samo još jedan pokazatelj da i oni znaju da gube na sledećim izborima'.

Čović je istakao da stvaranjem koalicije SNP, JUL i SRS za lokalne izbore u Podgorici i Herceg Novom, jugoslovenski predsednik Slobodan Milošević 'želi da drži pod kontrolom i Bulatovića'. A. Ć.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.