Izvor: Blic, 23.Sep.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

'Iz Banata nema hleba za Srbe'

'Iz Banata nema hleba za Srbe'

Na predizbornoj konvenciji Saveza vojvođanskih mađara 16. septembra u Bečeju, aktivisti 'Omladinskog pokreta 64 županije' delili su letke na kojima se nalazi zastava 'Stare Mađarske', orao sa sabljom u kandžama i čovek u mađarskoj narodnoj nošnji sa uzudignutim rukama.

- Lepi, bogati, Kološvar, nikada nećeš biti simbol Češke, ne može Banat proizvoditi hleb Srbima, ponovio će se mađarski vetrovi viti Karpatima - stihovi su koji su navedeni na ovom letku.

Leci sa ovom sadržinom pojavili su se i u drugim nacionalno mešovitim sredinama u Vojvodini. Z. D.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.