Izvor: Blic, 28.Nov.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanović: KFOR pritiska Srbe na severu Kosova i Metohije
Predsednik Srpskog nacionalnog veća severnog Kosova i Metohije Milan Ivanović ocenio je danas da je novi razmeštaj američkih i nemačkih snaga u pokrajini "u funkciji pritiska na Srbe sa severa" i njihovog odvajanja od Srbije.
"Mi smatramo da te snage Kfor treba da razmesti na liniju etničkog razdvajanja između Srba i Albanaca i oko srpskih enklava, jer tu preti nasilje albanskih ekstremista. To smo rekli komandantu Kfora za severni sektor, ali smo ostali bez odgovora", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je Ivanović za jagodinsku televiziju "Palma plus".
On je ocenio da dolazak 90 američkih vojnika na sever pokrajine i nemačkog bataljona od 550 vojnika na administrativnu liniju između Srbije i Kosova ima za cilj pritisak na preostalo srpsko stanovništvo a ne sprečavanje eventualnog nasilja.
"Očigledno je da je etničko čišćenje većeg dela Kosova i Metohije južno od Ibra završeno i ostao je sever, gde je i najjači otpor stvaranju nezavisne albanske države", rekao je Ivanović.
On je dodao da je jačanje snaga Kfora na severu motivisano političkim razlozima i da za cilj ima jednostrano proglašavanje nezavisnosti Kosova.






